Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Gorzów Wielkopolski i okolic!

19-latkowie zdewastowali przystanek [ZDJĘCIA]

2018-02-16 13:21:00

Gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wybicie szyb w przystankach miejskiej komunikacji i zniszczone znaki drogowe.


Chłopak uciekł z domu po kłótni z matką. Kilka godzin w mrozie trwały poszukiwania za zaginionym 15-latkiem.

2018-02-16 12:03:00

W środę 7 lutego br., kilka minut przed godziną 16.00 dyżurny słubickiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 15-latka z gminy Ośno Lubuskie. - Z ustaleń policjantów wynikało, że chłopak po kłótni z matką, dotyczącej ocen w szkole uciekł z domu. Zaginiony 15-latek zagroził matce, że zrobi sobie krzywdę – informuje asp. Magdalena Jankowska z słubickiej policji. Rozpoczęto natychmiastowe poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy z OSP Ośno Lubuskie, strażacy z OSP Połęcko, policyjny przewodnik z psem służbowym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz grupa miejscowej młodzieży. - Kilka godzin po podjęciu działań poszukiwawczych policjantce z Rzepina udało się nawiązać telefoniczny kontakt z nastolatkiem. Po jej namowach chłopak wskazał pustostan, w którym się ukrywał. 15-latek został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – dodaje rzeczniczka policji.


Szok! Ktoś rozciągnął drut nad drogą. Policja prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy

2018-02-16 12:00:00

Uwaga wszyscy biegający i jeżdżący wałem pomiędzy Słubicami a Kostrzynem nad Odrą! Jakiś idiota rozwiesił nad drogą stalowy drut. Gdyby nie czujność i refleks naszego Czytelnika, mogło by dojść do tragedii. O sprawie dowiedzieliśmy się od Czytelnika na Facebook’u, który o mały włos straciłby zdrowie, a może nawet i życie. W niedzielę przed południem przysłał nam zdjęcia i umieścił na swoim facebook’u ostrzeżenie dla innych. Oto jego terść: „Uwaga wszyscy biegający i jeżdżący wałem pomiędzy Słubicami a Kostrzynem nad Odrą, w kierunku na Nowy Lubusz! Jakiś sku… znalazł sobie rozrywkę i pomiędzy drzewami w lesie a słupem granicznym na wale rozciągnął cienki, ale solidny, stalowy drut. Jechałem od strony Lubusza, całe szczęście niezbyt szybko, bo miałem wiatr z przodu. Zauważyłem go w ostatniej chwili, zacząłem ostro hamować, ale i tak było za późno. Na szczęście dostałem poniżej szyi, bo jechałem na rowerze, więc byłem wyżej, gdybym biegł dostał bym w twarz albo w szyję. Przerzuciło mnie przez kierownicę, a drut był na tyle silny, że na chwilę na nim zawisłem. Nie urwał się, tylko odwiązał od słupa. Strach pomyśleć, co by było, gdybym dostał w szyję, a drut by się nie odwiązał. Widać, dziś byłem na wale pierwszy. Kto rano wstaje... Udostępniajcie, żeby ostrzec innych, bo ten palant może numer powtórzyć, niekoniecznie w tym samym miejscu. I uważajcie na siebie!”


W Świecku próbował wwieźć tira z nielegalnym tytoniem [ZDJĘCIA]

2018-02-16 11:58:00

Dziewięć ton nielegalnego suszu tytoniowego przewoził 39-letni Lubuszanin. Przewoźnik nie miał licencji na transport międzynarodowy i stosownych dokumentów transakcyjnych.


Hindusi chcieli nielegalnie przekroczyć granicę z Niemcami w Świecku. Jechali z Łodzi autokarem do Berlina. Wpadli w Wal

2018-02-16 11:54:00

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 6 obywateli Indii, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę.


Policja zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówki

2018-02-16 08:32:00

Kierowca ciężarowego mercedesa został zatrzymany w czwartek 15 lutego na ul. Zawadzkiej w Gorzowie. Miał 0,7 promila alkoholu.


Rozpoczął się remont ul. Sikorskiego w centrum Gorzowa [ZDJĘCIA]

2018-02-16 08:30:00

W czwartek 15 lutego rozpoczął się remont ul. Sikorskiego w Gorzowie. Zamknięty został ruch między skrzyżowaniem z Kosynierów Gdyńskich a ul. Młyńską. Jak wygląda ruch w centrum miasta? W godzinach rannych był niewielki. – Możliwe, że w popołudniowych godzinach szczytu będą korki – mówili nam urzędnicy odpowiedzialni za ruch w mieście, którzy obserwują, jak poruszają się samochody w pierwszych godzinach po zamknięciu ulicy. My też wybraliśmy się w rejony, gdzie są objazdy. I mamy dla kierowców jadących przez centrum Gorzowa podpowiedź: gdy jedziecie ul. Sikorskiego od katedry w stronę Parku 111, zbytnio się nie rozpędzajcie. Część kierowców jest zaskoczona zamknięciem drogi i niemal w ostatniej chwili musi hamować przed skrętem w ul. Młyńską. Radzimy też korzystać z ul. Estkowskiego. Dlaczego? Dużo kierowców jedzie al. Konstytucji 3 Maja aż w okolice budki z bułkami z pieczarkami i tam orientuje się, że musi skręcić w ul. Kosynierów Gdyńskich. Bywa więc, że samochodów jest tu dużo więcej niż na Estkowskiego.


Trwa remont ul. Sikorskiego. Kierowcy nie mają lekko [WIDEO]

2018-02-16 08:26:00

Lumel się rozwija. Firma zapewni nowe miejsca pracy. Czy remont ulicy Sikorskiego sparaliżuje Gorzów? W Walentynki zatyńczyli przeciwko przemocy. Pochód radosnych ludzi zwieńczył karnawał. Oglądaj najnowszy odcinek Magazynu Informacyjnego "Gazety Lubuskiej".


Sapanie przy kasie, rzucanie drobnymi, niezgodna cena. Co tak naprawdę wkurza nas w sklepach podczas zakupów?

2018-02-16 07:20:00

Każdy z nas ma taką niepisaną listę wkurzających zachowań, sytuacji w sklepach. Dotyczą one zarówno kasjerów, jak i innych klientów. Co tak naprawdę najczęściej się na niej pojawia? Masz w koszyku sporo produktów, zaczynasz wykładać je na taśmę i czujesz sapanie stojącego za tobą klienta? Przewraca oczami i dyszy, bo będzie musiał czekać, aż nie dwa a dwadzieścia produktów skasuje kasjerka. Znacie to? Na pewno każdy z was minimum raz był w takiej sytuacji, że zabrał produkt z półki z przekonaniem, że zapłaci za niego tyle, ile było napisane. A przy kasie rozczarowanie... cena jest znacznie wyższa. To oczywiście nie wszystko. Zebraliśmy TOP 10 najczęściej pojawiających się sytuacji, które denerwują ludzi podczas zakupów. Zgadzacie się z nimi? A może macie swoje typy. Czekamy też na Wasze komentarze.


Grzechy, za które ksiądz nie da rozgrzeszenia. Kiedy spowiedź jest nieważna?

2018-02-15 12:57:00

Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Często zdarza się podczas spowiedzi, że ksiądz nie może rozgrzeszyć wiernego, nawet w sytuacji, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Oto lista grzechów ciężkich i bez postanowienia poprawy. KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO TEKSTU.