Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Gorzów Wielkopolski i okolic!

Codziennie jesz te rakotwórcze produkty!

2019-06-23 07:47:00

Często nie zdajemy sobie sprawy, że popularne produkty, które spożywamy codziennie, są potencjalnie rakotwórcze - i w efekcie mogą przyczynić się do zachorowania. Przeważnie tyczy się to żywności przetworzonej, która po modyfikacji może prowadzić do mutacji na poziomie DNA. Jak twierdzi Bob Wright z American Anti-Cancer Institute, raka wywołują związki chemiczne oraz promieniowanie. Dlatego też żywność sama w sobie nie ma rakotwórczego wpływu na nasze zdrowie, za to substancje używane do jej produkcji - już owszem. Sprawdźcie, czego należy unikać, by zmniejszyć ryzyko zachorowania. * Dane zaczerpnięte ze strony thetruthaboutcancer.com oraz www.health.com.


Możesz żyć nawet 120 lat - tylko nie rób tych rzeczy!

2019-06-23 07:45:00

Zgodnie z badaniami brytyjskiego gerontologa prof. Toma Kirkwooda, ludzie nie mają górnej granicy wieku. Nasz potencjał genetyczny pozwala nam na przeżycie nawet do 120 lat. Jak to zrobić? Spójrzcie na rekordzistów wiekowych, Japończyków - ich średnia życia jest o 5 lat dłuższa, niż w Polsce. Kluczem do sukcesu jest dieta, jednak na długowieczność wpływa także wiele innych, zewnętrznych czynników. Sprawdźcie co skraca, a co wydłuża życie.


Te zdjęcia cię zachwycą! Zobacz niezwykłe i zabawne fotografie przyrodnicze małych zwierząt

2019-06-23 07:44:00

Fotografowanie dzikich, szybkich i płochliwych zwierząt to niełatwe zadanie, wymagające ogromnej cierpliwości. Wysiłek jednak się opłaca. Zobaczcie zdjęcia Juliana Rad, nagrodzonego w 2015 nagrodą Comedy Wildlife Photography Award za zdjęcie biegnącego chomika. Momenty, w których zostały przyłapane zwierzęta są fascynujące!


20 przerażających ciekawostek, którymi zabłyśniesz podczas spotkania ze znajomymi

2019-06-22 07:50:00

20 szokujących faktów o ludziach - czyli o naszym życiu, kulturze, zwyczajach, lecz także o tym, co nas niszczy i zabija. Niestety w wielu przypadkach to my sami robimy sobie krzywdę.


Co czwarty pasażer kolei tu był! Zobacz 10 największych stacji kolejowych w Polsce

2019-06-22 07:50:00

Polskie pociągi w ciągu jednego roku przewożą prawie 304 miliony pasażerów. Lepiej nie było od 15 lat! Co czwarty podróżny wyruszający w drogę, zaczyna lub kończy swoją podróż na jednym z 10 największych dworców. Które to? Zobacz w naszej galerii!


Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Centrum przesiadkowe, wielki tort, i zakończenie roku

2019-06-21 11:59:00

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Magazynu Informacyjnego. Znajdziecie w nim m.in.: wyjątkowy koniec roku szkolnego, otwarcie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze, jubileusz 50. lat twórczości artystycznej Czesława Grabowskiego. Zobaczcie.


Nie do wiary, że to nie ludzie. Ukraińska artystka niesamowicie maluje lalki. Zobacz zdjęcia!

2019-06-21 11:53:00

Od lat dyskutuje się o tym, że lalki budują wizerunek idealnej kobiety, choć jest on całkowicie nierealistyczny. W tym kontekście ciekawostką są prace ukraińskiej artystki. Olga Kamenetskaya zajmuje się modyfikowaniem lalek - zmywa z nich makijaż i maluje ich twarze od nowa, w niezwykle realistyczny sposób. Patrząc na zdjęcia jej prac, na pierwszy rzut oka można się pomylić i uznać, że to nie lalki, ale prawdziwi ludzie. Zobacz sam!


Puchar Polski finałem pocieszenia dla Stilonu i Warty Gorzów

2019-06-21 11:23:00

To nie jest udany rok dla Stilonu i Warty. Oba kluby z Gorzowa spadły z trzeciej ligi, ale każdy z nich chce zakończyć sezon z pucharem. Pucharem Polski Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Finał w sobotę 22 czerwca o 17.00 na stadionie OSiR przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Wstęp jest wolny.


Slow life dla początkujących. Co możesz zrobić, żeby twoje życie zwolniło?

2019-06-21 11:12:00

O slow life słyszymy już od kilku lat. Tym, którzy dopiero zapoznają się z tematem, często wydaje się, że "powolne" życie jest dostępne tylko dla nielicznych, dobrze sytuowanych osób. Slow life to styl życia, który jest odpowiedzią na konsumpcjonizm. Zamiast fast-foodów - ekologiczne i zdrowe jedzenie. Zamiast zmieniających się co miesiąc kolekcji ubrań z sieciówek szytych przez współczesnych niewolników - ponadczasowa, jakościowa i wytwarzana etycznie garderoba. Zamiast natłoku informacji - ich ograniczenie. Zamiast marnowania czasu na bezwartościowe rzeczy - świadome życie i skupienie na prywatnych priorytetach. Brzmi groźnie, ale masz trochę dość szaleńczego tempa, którego nabrało twoje życie? Mamy dla ciebie 10 wskazówek, które pozwolą ci zwolnić, odzyskać władzę nad swoim życiem i czerpać z niego więcej satysfakcji. Sprawdź!


Na jakie choroby zakaźne najczęściej chorują Polacy?

2019-06-21 11:06:00

Choroby zakaźne są chorobami wywołanymi przez zakażenie organizmu różnymi drobnoustrojami – bakteriami, wirusami i grzybami, które mogą przenosić się drogą wziewną, kropelkową lub fekalno-oralną. Niektóre z nich – jak np. salmonella – pojawiają się w żywności. Sprawdź, na jakie choroby zakaźne najczęściej chorują Polacy!