Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości > Skutki nawałnicy w Kostrzynie. Połamane drzewa, uszkodzone samochody i domy [ZDJĘCIA]

Skutki nawałnicy w Kostrzynie. Połamane drzewa, uszkodzone samochody i domy [ZDJĘCIA]Orkan Ksawery w Kostrzynie nad Odrą wyrządził ogromne szkody. Na terenie miasta połamanych są dziesiątki drzew i konarów, służby od rana usuwają skutki nawałnicy.

Najtrudniejsza sytuacja była na ul. Fabrycznej. Tu orkan powalił lub połamał ponad 10 ogromnych topoli. Jedna z nich upadła na samochód straży pożarnej, druga upadła na osobowe audi (informowaliśmy o tym wczoraj). W kilku miejscach (m. in. na ul Niepodległości i Sikorskiego) wciąż tarasuje chodniki w mieście. Uszkodzone są znaki drogowe (Czytelnik Tomasz przesłał nam zdjęcie uszkodzonego znaku niedaleko McDonaldsa), reklamy i banery reklamowe (m. in. na Placu Wojska Polskiego). Kilka drzew jest połamanych w parku miejskim, wichura połamała też dwa drzewa w Parku Lwa. Wiatr powalił jedno drzewo przy ul. Niepodległości, które upadając uszkodziło dach i elewację bloku mieszkalnego.

Ze skutkami nawałnic od samego rana walczą m. in. pracownicy Miejskich Zakładów Komunalnych. Część powalonych drzew została pocięta już wczoraj przez strażaków. Pozostałe muszą pociąć i usunąć właśnie pracownicy MZK. Jak mi powiedzieli, zajmie im to być może nawet kilka dni.

- Nie pamiętam takiej nawałnicy w Kostrzynie. Tyle połamanych drzew, takie szkody - mówi nam pan Anotni, którego spotykamy przy ul. Fabrycznej. Jak sam przyznaje, wybrał się na przejażdżkę rowerem, żeby zobaczyć jak wygląda krajobraz po kataklizmie.


Przeczytaj więcej: http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/skutki-nawalnicy-w-kostrzynie-polamane-drzewa-uszkodzone,4268033,gal,t,id,tm.html