Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości > Nowi lubuscy policjanci już po ślubowaniu [ZDJĘCIA]

Nowi lubuscy policjanci już po ślubowaniu [ZDJĘCIA]Lubuska policja już po raz kolejny w tym roku zyskała nowych funkcjonariuszy. 12 adeptów z powodzeniem przeszło całą procedurę rekrutacyjną i już niebawem będzie szkolić swe umiejętności na kursie podstawowym.

To już piąta w tym roku uroczystość związana ze złożeniem ślubowania przez nowoprzyjętych policjantów. 50 już zasiliło szeregi lubuskiej policji. Tym razem garnizon lubuski wzmocniony zostanie kolejnymi 12 policjantami. W tym ważnym dla jednostki, samych policjantów oraz ich rodzin dniu nie zabrakło wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, który prosił najbliższych i rodziny policjantów o wsparcie w tej trudnej służbie oraz wyrozumiałość związaną z licznymi wyrzeczeniami.

Młodzi adepci już za kilka dni trafią do szkoły policji w Katowicach, aby szkolić policyjne umiejętności. Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił kapelan lubuskiej policji ks. kanonik Jerzy Piasecki.

Wtorkowa (5 wrrześnia) uroczystość była także okazją do wyróżnienia lubuskich stróżów prawa. 20 funkcjonariuszy już doświadczonych w policyjnej misji postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu „Medalu za Długoletnią Służbę”, zostało odznaczonych medalami. 10 z kolei zostało docenionych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. znajdując uznanie za ponadprzeciętne zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie swych obowiązków służbowych oraz wiele osiągnięć.

Do końca roku lubuska policja planuje jeszcze przyjąć 70 policjantów.

Zobacz też: Lubuscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły
Przeczytaj więcej: http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/nowi-lubuscy-policjanci-juz-po-slubowaniu-zdjecia,4236460,gal,t,id,tm.html