Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości > Nietypowa interwencja strażaków w Cybince. Ratowali... uwięzionego bobra [ZDJĘCIA]

Nietypowa interwencja strażaków w Cybince. Ratowali... uwięzionego bobra [ZDJĘCIA]Strażacy ochotnicy z Cybinki dostali wezwanie do nietypowej interwencji. Mieszkańcy zaalarmowali ich o bobrze, który utknął w jednym ze stawów hodowlanych pobliżu ulicy Grunwaldzkiej w Cybince.

Strażacy z OSP Cybinka o całej sytuacji poinformowali na swoim facebookowym profilu. Uwięzione zwierzę zauważone zostało przez mieszkańców Cybinki spacerujących pobliską ścieżką przyrodniczo-leśną. Na miejsce wysłano jeden zastęp. We wskazanym miejscu strażacy zastali dorodnego bobra, uwięzionego w betonowym basenie, uporczywie szukającego wyjścia. Aby umożliwić mu opuszczenie basenu, przy wykorzystaniu pompy szlamowej, strażacy dopompowali wody do basenu z pobliskiego kanału. Podnieśli tym samym lustro wody.

Zdezorientowane w tej sytuacji zwierzę, po kilku minutach połapało się o co w tym wszystkim chodzi. Po kilku nieudanych próbach, w końcu zebrał w sobie wszystkie siły i wydostał się z pułapki. Bóbr w podziękowaniu zapozował strażakom do zdjęcia i pomachał ogonem na pożegnanie, by następnie popłynąć kanałem w dalszą drogę.

Przeczytaj więcej: http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/nietypowa-interwencja-strazakow-w-cybince-ratowali,4286212,gal,t,id,tm.html