Ogłoszenia Gorzów Wielkopolski na M72.pl > Wiadomości > Makabryczne odkrycie w Gorzowie. W czasie prac budowlanych znaleziono ludzkie kości [ZDJĘCIA]

Makabryczne odkrycie w Gorzowie. W czasie prac budowlanych znaleziono ludzkie kości [ZDJĘCIA]W czasie prac ziemnych w Gorzowie robotnicy natknęli się na ludzkie szczątki. Były na głębokości około dwóch metrów. Kości znaleziono w pobliżu w pobliżu starego, zapomnianego cmentarza.

Prace ziemne prowadzone są w rejonie pętli "Silwana" przy ul. Walczaka. W czwartek, 19 października, na profilu facebookowym Gorzów Wczoraj pojawiły się zdjęcia kości, które odkopano w czasie tych prac. Widzimy na nich szczątki sześciu osób. Natrafiono na nie w odległości około pięciu metrów od chodnika i 10 metrów od jezdni. Poza sześcioma czaszkami znaleziono też liczne pojedyncze kości. Ziemia prawdopodobnie skrywa w tym miejscu więcej ludzkich szczątków. Jak czytamy na profilu Gorzów Wczoraj, na głębokości około dwóch metrów widać wbite z ziemię fragmenty trumien.

Na razie nie wiadomo kim byli ludzie, których szczątki odkopano. Nie znaleziono przy nich fragmentów ubrań, ani żadnych przedmiotów. Znalezisko zostało zgłoszone odpowiednim służbom.

Przypomnijmy, że to już nie pierwsze kości, na które natknięto się w Gorzowie. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że na tyłach szpitala przy ul. Walczaka odkryto zbiorowe mogiły. Znajdowały się w nich szczątki Niemców. Prawdopodobnie to żołnierze, którzy po wojnie zmarli w utworzonych w tym rejonie przez NKWD obozach jenieckich.


Przeczytaj więcej: http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/makabryczne-odkrycie-w-gorzowie-w-czasie-prac-budowlanych,4283636,gal,t,id,tm.html